قیمت امروز خرمای شاهانی در بهترین مراکز بوشهر

قیمت امروز خرمای شاهانی در بهترین مراکز بوشهر، با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود، که از این عوامل می توان مرغوبیت، نوع خرید، نوع برند، اندازه بسته بندی تغییرات نرخ ارز و قانون عرضه و تقاضا اشاره کرد، که باعث شده اند، قیمت خرمای شاهانی امروز در بازار متغیر باشد. خرمای شاهانی، رنگ قهوه ای روشنی دارد و پوست و گوشت آن کاملا از هم جدا می شوند و نسبت به دیگر ارقام خرما شیرین تر می باشد و بهترین گزینه برای ورزشکارانی محسوب می شود، که ورزش های سنگین انجام می دهند.

قیمت امروز خرمای شاهانی در بهترین مراکز بوشهر

عوامل موثر در تعیین قیمت روز خرمای شاهانی

عوامل موثر در تعیین قیمت روز خرمای شاهانی از عوامل موثر در تعیین قیمت روز خرمای شاهانی، به گزینه های زیر می توان اشاره کرد:

 • تغییرات نرخ ارز و تورم: با افزایش و کاهش نرخ ارز و تورم، قیمت هم افزایش و کاهش پیدا می کند.
 • کیفیت: مرغوبیت خرما یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت خرما می باشد و هر چه محصول باکیفیت تر باشد، قیمت آن هم افزایش پیدا می کند.
 • هزینه های تولید: با افزایش و کاهش هزینه تولید، قیمت هم افزایش و کاهش پیدا می کند.
 • قانون عرضه و تقاضا: بر اساس این قانون با افزایش تقاضا، قیمت افزایش و با کاهش تقاضا قیمت کاهش می باید. بنابرین ارتباط مستقیمی بین تقاضا و قیمت وجود دارد.
 • نوع خرید: خرید عمده همیشه با قیمت کمتری نسبت به خرده انجام می شود.
 • کمبود عرضه و مازاد تقاضا: دو عاملی هستند که باعث شده اند، قیمت افزایش یابد.
 • نوع برند و اندازه بسته بندی: هم از عوامل مهم و تاثیر گذار بر روی قیمت خرما می باشند.

تاثیر نرخ ارز در قیمت روز خرمای شاهانی تازه

تاثیر نرخ ارز در قیمت روز خرمای شاهانی تازه تغییرات نرخ ارز باعث شده قیمت روز خرمای شاهانی تازه با نوساناتی همراه باشد، به طوری که با افزایش نرخ ارز، قیمت خرما افزایش پیدا کرده و با کاهش نرخ ارز قیمت خرما هم کاهش یافته است و یکی از دلایل افزایش قیمت خرما نسبت به سال های گذشته همین افزایش نرخ ارز بوده است، که باعث شده نه تنها قیمت خرما بلکه قیمت بسیاری از کالا ها و محصولات افزایش یابد.

تغییرات نرخ ارز تاثیر مستقیمی روی قیمت خرما داشته است، به همین دلیل نوسانات قیمت ارز باعث شده قیمت خرما هم با نوساناتی همراه باشد، که این موجب شده شما هر روز قیمت خرما را با قیمت جدیدی در بازار مشاهده کنید.

قیمت خرمای صادراتی بر حسب پول خارجی با تغییر نرخ ارز، تغییر پیدا می کند. به طوری که کاهش نرخ ارز ( افزایش ارزش پول ملی ) باعث می شود برای خارجیان قیمت کالای صادراتی بر حسب پول خارجی افزایش یابد و افزایش نرخ ارز ( کاهش ارزش پول ملی ) باعث شده در بازار خارجی قیمت خرما کاهش یابد. بنابرین تغییرات نرخ ارز می تواند روی کاهش و افزایش صادرات خرما هم تاثیر گذار باشد. به طوری که با افزایش نرخ ارز صادرات کاهش پیدا می کند، چون قیمت محصول در بازار خارجی کاهش می یابد و با کاهش نرخ ارز، قیمت محصول در بازار خارجی افزایش پیدا می کند، که این موجب شده صادرات رونق خوبی بگیرد‌.

قیمت عمده روز خرمای شاهانی درجه یک در فروشگاه ها

قیمت عمده روز خرمای شاهانی درجه یک در فروشگاه ها قیمت عمده روز خرمای شاهانی درجه یک در فروشگاه ها، همیشه کمتر از خرده می باشد، البته اندازه بسته بندی و شرایط بازار هم موجب شده اند، قیمت متغیر باشد. علاوه بر قیمت، در هنگام خرید خرما شاهانی تازه باید به گزینه های زیر توجه نمایید:

 • بهترین خرما باید سطح ظاهری صاف و بدون عیبی داشته باشد و دانه های ریزی مانند شکرک روی آن دیده نشود.
 • طعم شیرین و عالی داشته باشد و طعم ترشیدگی و کهنگی ندهد.
 • بسته بندی محصول باید پلمپ شده باشد تا حشرات موذی و گرد و خاک نتوانند داخل خرما ها شوند و با توجه به نیاز خود می توانید اندازه بسته بندی خرما را انتخاب کنید.
 • شیره مناسبی باید داشته باشد.
 • برای اطمینان از مرغوبیت محصول باید به سراغ برند های صاحب نام و معتبر بروید‌.
 • به تاریخ تولید و انقضاء محصول توجه کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما