قیمت فروش خرما مضافتی در سال 99

قیمت خرما مضافتی سال 99 بسته به تازگی و کیفیت آن متفاوت است و هر چه شیره آن بیشتر باشد و عاری از ضایعات بوده و اندازه درشت تری داشته باشد قیمت آن هم به مراتب بالاتر می رود. قیمت خرما مضافتی معمولا بر اساس کیفیت، بسته بندی، اندازه، تازه بودن، رنگ و طعم آن تعیین می شود. البته عوامل دیگری هم سبب افزایش قیمت این محصول می شود از جمله هزینه هایی که برای حمل و نقل، نیروی انسانی و ..‌‌. استفاده می شود و همچنین نرخ تورم همه ی این موارد باعث افزایش قیمت خرما مضافتی می شود.

قیمت فروش خرما مضافتی در سال 99

معیارهای تعیین قیمت خرما در بازار داخلی

معیارهای تعیین قیمت خرما در بازار داخلی خرما آلوچه ای به همان خرما خاصویی شهرت دارد البته یک سری تفاوت هایی هم با هم دارند که در ادامه به آن اشاره می کنیم. طعم فوق العاده ای دارد و به دلیل ظاهر ریز و کوچکی که دارد به خرما الوچه ای معروف شده است و در خیلی از مناطق ایران از جمله خوزستان، بوشهر و … تولید می شود.

این نوع خرما با گوشت فراوان، هسته کوچک و پوست نازک به عنوان یک خرمای خوش خوراک و مقرون به صرفه شناخته شده است و هسته ی آن چسبندگی زیادی ندارد و به راحتی از گوشت آن جدا می شود.

از جمله تفاوت های مختصری که این دو مدل خرما با هم دارند در رنگ آن هاست. خرما الوچه ای رنگ تیره تری نسبت به خرما خاصویی دارد ولی از نظر طعم تفاوت چندانی با هم ندارند و هر کس یک بار از این نوع خرما استفاده کند مشتری ثابت آن می شود.

خرما الوچه ای دارای خواص زیادی است از جمله آن ها: خرما الوچه ای به دلیل داشتن قند کمتر برای افراد دیابتی مناسب است، مصرف خرما الوچه ای به دلیل مقادیر بالایی از آهن، پتاسیم و منیزیم برای افرادی که از کم خونی رنج می برند مناسب است و همچنین انرژی بدن را تامین می کند، پتاسیم موجود در خرما الوچه ای کلسترول بدن را کم می کند و از حمله قلبی و سکته جلوگیری می کند.

مضرات خرما الوچه ای: مصرف زیاد خرما الوچه ای به دلیل طبع گرمی که دارد برای افراد گرم مزاج مناسب نیست، خوردن بیش از حد خرما موجب زخم های دهانی و درد دهان می شود، مصرف زیاد خرما باعث حساسیت های پوستی می شود، مصرف بیش از حد خرما الوچه ای باعث ایجاد عفونت می شود.

قیمت خرید خرما الوچه ای در بهترین فروشگاه

قیمت خرید خرما الوچه ای در بهترین فروشگاه خرما مرغوب یکی از ارقام دانه درشت خرما می باشد که رطوبت بالایی دارد و از نظر کیفیت بسیار بالا بوده و به واسطه طعم و ارزش غذایی بالا توانسته نظر افراد زیادی را در سراسر جهان به خود جلب کند. همچنین رنگی سیاه و قهوه ای مایل به سیاه دارد، به خاطر رطوبت زیادی که دارد باید حتما در یخچال نگه داری شود تا از خراب شدن آن جلوگیری به عمل آید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما